KAČAREVO FORUM
MOLIMO VAS DA SE REGISTRUJETE AKO ŽELITE DA UČESTVUJETE U RADU FORUMA. REGISTRACIJA JE VEOMA JEDNOSTAVNA I TRAJE SVEGA NEKOLIKO MINUTA.

-Neke kategorije foruma (download zona....) mogu videti samo registrovani korisnici.

Džoni Dep održao filmsku radionicu Ka_pan10
KAČAREVO FORUM





KAČAREVO FORUM
MOLIMO VAS DA SE REGISTRUJETE AKO ŽELITE DA UČESTVUJETE U RADU FORUMA. REGISTRACIJA JE VEOMA JEDNOSTAVNA I TRAJE SVEGA NEKOLIKO MINUTA.

-Neke kategorije foruma (download zona....) mogu videti samo registrovani korisnici.

Džoni Dep održao filmsku radionicu Ka_pan10
KAČAREVO FORUM





KAČAREVO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM NAMENJEN SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Džoni Dep održao filmsku radionicu

Ići dole 
AutorPoruka
milica21
Gost




Džoni Dep održao filmsku radionicu Empty
PočaljiNaslov: Džoni Dep održao filmsku radionicu   Džoni Dep održao filmsku radionicu EmptyPet Jan 15, 2010 12:47 pm


Džoni Dep održao filmsku radionicu

Džoni Dep održao filmsku radionicu 20169975974b5030f5ba9f4483772621_extreme

Američki glumac Džoni Dep, gost festivala ,,Kustendorf" izjavio je da su ga apsolutno oduševili pejsaž i naselje Drvengrad koje je na brdu Mećavnik izgradio reditelj i osnivač ovog festivala Emir Kusturica.

,,Ne mogu da zamislim lepše i magičnije mesto za jedan festival", rekao je Dep na konferenciji za novinare.

Svojim neposrednim stavovima i skromnim nastupom ovaj glumac je osvojio mnogobrojne novinare iz Srbije i regiona i oraspoložio ih nakon što su prethodno bukvalno celog dana čekali na konferenciju koju su organizatori pomerali iz sata u sat.

Dep je izjavio da mu se veoma sviđa koncept ,,Kustendorfa", koji spaja afirmisane autore i studente filmskih akademija iz sveta.

,,Za mene je impresivna mogućnost susreta sa dolazećim autorima", rekao je Dep koji je održao radionicu zatvorenog tipa, samo za mlade reditelje, učesnike takmičarskog programa ovog festivala.

Dep je prvi put u Srbiji bio još 1992. godine, kao gost Beograda tokom Festa.

,,Momentalno sam zavoleo ovdašnji narod i kulturu, osetio sam neku povezanost i bliskost", rekao je on.

Na pitanje šta je za njega sreća, kratko je odgovorio, ,,moja porodica".

Zamoljen da prokomentariše antiglobalističke stavove svog domaćina i prijatelja Kusturice, rekao je da se ne bavi politikom.

,,Ja sam pešak i samo se trudim da hodam dalje. Osećam nepoverenje u odnosu na stvari koje su u vezi sa politikom. Međutim, kao Amerikanac mogu iskreno da kažem da sam osetio mogućnost velike nove šanse kada je Džordž Buš napustio kancelariju", izjavio je Dep.

Na pitanje o narednim filmskim projektima istakao je da ih ima nekoliko, a da je među njima sada sasvim izvestan film ,,Pančo Vilja" koji će režirati Kusturica, kao međunarodnu koprodukciju.

,,Počacšćen sam što ću igrati naslovni lik", rekao je Dep.

U razgovor se uključio Kusturica najavljujući da će to biti ekranizacija knjige ,,Sedam prijatelja Panča Vilje", tako da će i film biti sastavljen iz sedam delova.

,,Nisam zainteresovan za istorijski aspekt, već za ličnost tog meksičkog borca. On je bio najveći heroj i idol u mom životu", izjavio je Kusturica i dodao da će u stilskom smislu pokušati da ovaj film liči na dela Serđa Leonea, koje je zavoleo u mladosti i ,,koji su nosili humanost, emociju i snagu umesto praznine blokbastera koji nam danas truju dušu".

Kusturica je istakao da je srećan što će ponovo raditi sa Depom, koji je vrhunski umetnik a istovremeno pristojan i dobar čovek, neko ko se bori da bude autonoman kao ličnost.

,,Njegov koncept života, to što čuva svoju personalnost, to je ono zbog čega ga vole milioni", rekao je Kusturica.

Dep je uzvratio da se njihova saradnja bazira na poverenju i da je to najbitnije.

,,Kada smo snimali ,,Arizonu drim" (1993.) osećao sam se udobno i sigurno. Emir mi je dao potpunu umetničku slobodu da probam bilo šta, da istražujem, pa i da pogrešim i to je za mene bila velika inspiracija".

Dep je dodao da će ponovo raditi sa Timom Bartonom, koji je pored Kusturice i Džima Džarmuša, među njegovim najdražim rediteljima.

,,Njihovi su pristupi različiti, ali ono što ih povezuje jeste to što kao umetnici nikada ne pristaju na kompromise", istakao je on.

Na pitanje kako je kreirao čitavu galeriju specifičnih likova " od nevinog Aksela iz filma ,,Arizona drim" ili Edvarda Makazorukog, preko Čarlija iz ,,Fabrike Čokolade", paklenog Svinija Toda, do šarmantnog pirata Džeka Speroua i istorijske ličnosti, gangstera Džona Dilindžera, Dep je odgovorio da mu se dok čita scenario spontano javljaju slike.

,,Možda vidim osobu koju sam poznavao ili psa iz detinjstva i onda od te slike gradim dalje. Što teže, to bolje, s tim da uvek imam intenciju ka humornoj strani lika", primetio je on.

,,Važno je imati čvrstu osnovu, naći bazu od koje će se graditi karakter, istražiti sve detalje o tom liku, ali i biti spreman da to sve baciš, da se na snimanju prepustiss intuicji i onda se desi magija. Nekada to uspe, nekada ne, ali bitno je nastojati", rekao je Dep.

Povodom ocena da u pravom životu podseća na lik Petra Pana rekao je da oseća kako je deo njega stalno ,,zaključan" u 17. godini.
"
,,To je doba kada ste već odrasli, ali je sve u životu još ispred vas. Tada možete upasti i u neku nevolju, ali još niste u opasnosti od zatvora".

Na pitanje o omiljenim piscima, naveo je Bodlera, Poa, Bukovskog, Keruaka, Barouza...

,,Ja sam ovisnik o knjigama. Čitam i po dve tri istovremeno i nikada ne mogu da se zasitim", dodao je on.

Dep, koji 16. januara završava posetu Kustendorfu, izjavio je da je uživao i u muzičkom delu festivala (dočekali su ga trubači iz Guče) i da radi na tome da nauči da igra srpsko kolo.


.
Nazad na vrh Ići dole
 
Džoni Dep održao filmsku radionicu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
KAČAREVO FORUM :: OPŠTE TEME :: KULTURA-
Skoči na: